MCQOPTIONS
Saved Bookmarks
| 1. |
If variable cost per unit is $25 and quantity of units sold is 5000, then total variable cost would be |
| A. | $155,000 |
| B. | $125,000 |
| C. | $135,000 |
| D. | $145,000 |
| Answer» C. $135,000 | |