MCQOPTIONS
Saved Bookmarks
| 1. |
If the cost of production of a cake in bakery is `20 per cake which is ultimately sold to the customer after packing and transporting to the retail shops at `25 per cake. The value added is |
| A. | `5 |
| B. | `20 |
| C. | `25 |
| D. | `4 |
| Answer» B. `20 | |