1.

Given selling price is Rs 20 per unit, variable cost is Rs 16 per unit contribution is

A. Rs 1.25 per unit
B. Rs 4 per unit
C. Rs 0.8 per unit
D. None of the above
Answer» C. Rs 0.8 per unit


Discussion

No Comment Found