1.

Find the total cost of the following: Food Cost per kg Bought Apple Rs.45 5 kg Orange Rs.35 7 kg Rice Rs.84 10 kg

A. Rs.9350           
B.      Rs.1310
C. Rs.1450            
D.      Rs.2131
E. All of these
Answer» C. Rs.1450            


Discussion

No Comment Found