MCQOPTIONS
Saved Bookmarks
| 1. |
Directions(Qs. 26 to 29);Read the table and answer the following questions. Read the statements and mark them as true (T)/false (F).A. Cost of chocolate is the greatest.B. Cost of 3 chocolates is more than cost of one pencil box.C. Cost of 2 erasers is more than cost of 2 oranges. |
| A. | FTF |
| B. | TTF |
| C. | FTT |
| D. | TFT |
| Answer» B. TTF | |