1.

Ashok bought two apples and a small ice cream. The apple costs Rs. 10 each and the ice cream cost Rs. 12. How much did his meal cost?

A. Rs. 32                    
B. Rs. 22
C. Rs. 20                  
D. Rs. 34
Answer» B. Rs. 22


Discussion

No Comment Found