MCQOPTIONS
Saved Bookmarks
| 1. |
A pineapple costs Rs 7 each and a watermelon costs Rs. 5 each. If I spend Rs 38 on total what is the number of pineapple I purchased? |
| A. | 2 |
| B. | 3 |
| C. | 4 |
| D. | Data Inadequete |
| Answer» E. | |